400,000 - 2,000,000 ՀՀ դրամ
ինչպես նաև այդ գործունեության ընթացքում առաջացած կրեդիտորական պարտքի մարման և այլ համանման նպատակների համար, ապա «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն առաջարկում է Ձեզ վարկ հետևյալ պայմաններով.
Ցուցանիշներ   Սահմաններ
Վարկառուներ  ՀՀ քաղաքացի և ՀՀ ռեզիդենտ անհատ ձեռնարկատերեր, ՀՀ ռեզիդենտ իրավաբանական անձինք, գյուղատնտեսական վարկերի դեպքում` նաև ՀՀ քաղաքացի և ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք
Տարիքային սահմանափակում Վարկառուի տարիքը դիմում հայտի ընդունման պահին՝ 18-70
Ենթավարկատեսակներ  Առանց երաշխավորի  1 երաշխավորով  2 երաշխավորով
400,000 ՀՀ դրամ,
500,000 ՀՀ դրամ`
եթե Վարկառուն ՆՈՐՔ համակարգում
նվազագույնը 3 ամսվա գրանցված աշխատող է
900,000 ՀՀ դրամ,
1,200,000 ՀՀ դրամ`
եթե_երաշխավորը_ԱՁ_է_կամ ՆՈՐՔ համակարգում նվազագույնը 3 ամսվա գրանցված աշխատող
1,500,000 ՀՀ դրամ,
2,000,000_ՀՀ_դրամ`
եթե երաշխավորներից առնվազն_մեկը ԱՁ Է կամ_ՆՈՐՔ համակարգում նվազագույնը 3 ամսվա գրանցված աշխատող
Տրամադրման աշխարհագրություն  ՀՀ տարածք
10 ամիս
24 ամիս
36 ամիս
• 10%
• 9.5%` Գործող և Փակված Հաճախորդների համար
• 13.5%` Գործող և Փակված Հաճախորդների համար
• 16%
• 15.5%` Գործող և Փակված Հաճախորդների համար
Վարկի փաստացի տոկոսադրույք 22.47%-22.5% 27.73%-27.11% 29.67%-30.31%
Վարկի գումարի մարման արտոնյալ (դադարի) ժամկետ
0-7 ամիս
0-18 ամիս
0-24 ամիս
Վարկի սպասարկման ամսական վճար 0.9%` հաշվարկվող վարկի գումարի մնացորդի վրա
Վարկային հայտի ուսումնասիրման վճար 0 ՀՀ դրամ
Վարկի վաղաժամկետ մարման պայմաններ
Ամբողջական փաթեթի ներկայացնելուց հետո՝ 10 րոպե
Վարկի տրամադրման առավելագույն ժամկետ  Ամբողջական փաթեթի առկայության պարագայում՝ 2 ժամ
1. Անձնագիր և սոցիալական քարտ կամ նույնականացման քարտ
2.Դիմում-հայտ (ԱՔՌԱ/ՆՈՐՔ համակարգերից հարցում կատարելու համաձայնությամբ)
3. Ձեռնարկատիրական գործունեությունը հավաստող փաստաթուղթ
ԱՁ Վկայական և ՀՎՀՀ
0-ական տեղականք, որը կարող է ներկայացվել վարկը ստանալիս՝ տրամադրման օրը (գործող հաճախորդի դեպքում կարող է չպահանջվել)
տեղեկանք գյուղապետարանից կամ գյուղատնտեսական սեփականությունը հիմնավորող որևէ փաստաթուղթ (գործող հաճախորդի դեպքում կարող է չպահանջվել)
Պահանջներ Հաճախորդի հանդեպ
Վարկառուի և երաշխավորների գործող և մարված վարկերի ժամկետանց օրերի հանրագումարը վերջին 12 ամսվա ընթացքում չպետք է գերազանցի 45 օրը, իսկ վերջին 3 ամսվա ընթացքում՝ 20 օրը
Վարկառուի ԱՔՌԱ վարկային զեկույցում վերջին մեկ ամսվա ընթացքում առկա չէ 5 և ավել «Նոր վարկային դիմում» նշումը
Վարկառուի ԱՔՌԱ վարկային զեկույցում Հաճախորդի հետ փոխկապակցված անձանց վարկային ռիսկի դասը ընդունելի է մինչև հսկվող դասը ներառյալ,
Վարկառուն կամ երաշխավորը պետք է ունենա վարկային պատմություն
• Նշված վարկատեսակից օգտվելիս վարկառուն պետք է տրամադրի 1(մեկ) ոչ փոխկապակցված անձի, և ոչ տվյալ վարկի երաշխավորի հեռախոսահամար, ով կհաստատի Հաճախորդի կողմից տրամադրված տեղեկատվության իսկությունը
• Հաճախորդին կարող է տրամադրվել ենթավարկատեսակներից միայն մեկը
Փակված Հաճախորդ է համարվում այն անձը, ում` նախկինում տրամադրված վարկը մարվել է առավելագույնը նախորդ 12 ամիսների ընթացքում
Վարկառուի հետ փոխկապակցված անձինք չեն կարող լինել նույն վարկառուի վարկի մարման երաշխավոր
• «ՀԵՇՏ ՎԱՐԿ` 19 րոպեում» և «ՇՏԱՊ» վարկատեսակների շրջանակներում վարկի տրամադրման առկայության դեպքում, այս վարկը տրամադրվում է հավելյալ ուսումնասիրությամբ
Ենթադրենք Դուք 2020թ.-ի հունիսի 15-ին գյուղատնտեսական նպատակով վերցրել եք 500,000 ՀՀ դրամ վարկ 24 ամիս ժամկետով, տարեկան տոկոսադրույքն է` 14%, վարկի սպասարկման ամսական վճար` 0.9%` հաշվարկվող վարկի գումարի մնացորդի վրա:
Հաշվի առնելով գյուղատնտեսության սեզոնայնությունը Ձեզ հարմար է վճարել վարկի գումարը հետևյալ ամիսներին` 2020թ.-ի հոկտեմբեր` 17%, նոյեմբեր` 17%, դեկտեմբեր` 20%, և 2021թ.-ի նոյեմբեր` 21% դեկտեմբեր` 25% (տոկոսները հաշվարկվում են վարկի գումարի մնացորդի նկատմամբ), իսկ մյուս ամիսներին վճարել միայն վարկի տոկոսագումարները:
Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը նշված օրինակում կազմում է 27.73%:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` Հաճախորդի կողմից ներկայացված վարկային դիմումների քանակը կարող է բացասական ազդեցություն ունենալ իր վարկային ամփոփ գնահատականի վրա։
Ուշադրություն՝ տեղեկացնում ենք, որ այս վարկատեսակն ունի բարձր տարեկան փաստացի տոկոսադրույք: Ուստի, նախապես դիտարկեք շուկայում առկա նմանատիպ այլ ծառայությունները եվ գնահատեք վարկը մարելու ձեր հնարավորությունները:

Starting at 5% interest rate, for a period of 10 months, in 10 minutes
as well as for the repayment of creditor debt coming for that purpose and for other similar purposes, “KAMURJ” UCO CJSC offers You a loan with following conditions:
Indicator             Conditions
Citizens of RA and RA resident individual entrepreneurs, RA resident legal entities, in case of agricultural loans: also citizens of RA and RA resident individuals
18 - 70 years old
Sub-Categories  Without a guarantee  With 1 guarantor  With 2 guarantors
400,000 AMD
500,000 AMD if the Borrower has a quarterly registered salary in the EKENG SRC system, for at least 3 months
1,000 USD
900,000 AMD,
1,200,000_AMD_if_the_guarantor_is an individual entrepreneur or has a quarterly registered salary in the EKENG SRC system, for at least 3 months
3,000 USD
2,000,000 AMD
3,000,000_AMD_ if_at_least_one of the guarantors is an individual entrepreneur or has a quarterly registered salary in the EKENG SRC system, for at least 3 months
7,000 USD
Loan servicing monthly fee
of the balance of the calculated loan amount
2.2%  1.1%
Lending territory Territory of RA
Loan repayment term
Up to 10 months
Up to 36 months
Up to 48 months
In the case of AMD
10%
In the case of USD
5%
16%
12%
70.57%
63.32%
41.06%
36.45%
42.03%
37.48%
Loan repayment grace period
up to 7 months
up to 27 months
up to 36 months
Loan application review fee Not specified
Early payment penalty
The borrower should pay accrued interests and penalties (if any) until the early payment date
Maximum length of decision- making
With the presentation of all the required documents: 10 minutes
Maximum length of  loan granting With the presentation of all the required documents: 2 hours
• List of documents required from individual clients to obtain an agricultural loan
• List of documents required from legal entities or individual entrepreneurs to obtain an entrepreneurial/agricultural loan
Requirements for Borrowers
The total number of overdue days for the Borrower’s and guarantors’ active and closed loans must not exceed 60 days in the last 12 months and 10 days in the last 3 months.
The client’s ACAR credit report must not show 5 or more “New Credit Applications” within the last month. Multiple “New Credit Application” inquiries made on the same day are considered as a single inquiry, regardless of the bank, number of inquiries, or type.
In the Borrower’s ACAR credit report, the credit risk class of the client’s connected persons must be acceptable up to and including the monitored class.
The Borrower or guarantor must have an established credit history.
Other Conditions
When using this type of loan, the Borrower must provide the phone number of one (1) unrelated person, who is not a guarantor of the loan, to verify the accuracy of the information provided by the client. The credit officer conducts this verification on-site using the provided phone number.
The decision on granting the loan is made without the involvement of the Risk Management Unit.
Neither the client nor their connected persons may be granted more than one parallel loan from the specified subtypes.
If a client is eligible for a loan under the “EASY LOAN – 19 minutes” product, the loan will be granted subject to additional review.
Actual annual interest rate
ATTENTION: The actual annual interest rate shows how much the loan will cost to you after paying the interest rate and other payments in defined deadlines and amounts. You can find the calculation order of the annual interest rate by pressing here 8/01
ATTENTION: If you do not perform your whole liabilities within the prescribed time, the information about you will be recorded in the Credit Register of the Central Bank of Armenia by the creditor.
ATTENTION: The number of loan applications submitted by a Client may have a negative impact on his/her credit rating.
WARNING:
Your assets (house, car, etc.) may be confiscated if you do not make payments of interest and credit amount within the prescribed time, as well as other regulations specified in the agreement between you and the “KAMURJ” company.
Prices of additional services
Please note that this type of loan has a high annual interest rate. Therefore, consider other similar services available in the market in advance and evaluate your chances of repaying the loan.