«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը ամփոփել է 2017թ.-ի 1-ին կիսամյակի ֆինանսական ցուցանիշները
«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը 2017թ-ի 1-ին կիսամյակն ամփոփել է 90,5 մլն ՀՀ դրամ շահույթով, վարկային պորտֆելը կազմել է` 11.3 մլրդ ՀՀ դրամ, ակտիվները` 13,1 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ հաճախորդների թիվը և վարկերի քանակը աճել է գրեթե 10 %-ով:
«Ամփոփելով կիսամյակային ցուցանիշները՝ կարող  ենք նշել, որ նոր որդեգրած ռազմավարությունը, որը միտված է սպառողական և ընդհանուր վարկատեսակների դիվերսիֆիկացիային, բերել է ակընկալվող արդյունքը, ինչի վկայությունն է հաճախորդների թվի զգալի աճը: Վարկառուների նշված աճը շատ ոգևորիչ ցուցանիշ է, որը հնարավորություն կստեղծի հետագայում ունենալ ֆինանսական բոլոր ցուցանիշների շեշտակի աճ:
Վստահ եմ, որ վարկային կազմակերպությունը զարգանում է ճիշտ ուղղությամբ՝ ավելացնելով վարկային պորտֆելը դիվերսիֆիկացված վարկատեսակներով՝ պահպանելով ընդունելի ռիսկայնության մակարդակը:
Ապագայում մենք պլանավորում ենք շարունակել նոր վարկատեսակների ներդրումը և վստահ ենք, որ տարին կամփոփենք հետագա զարգացմանը միտված և կայուն աճ ապահովող ցուցանիշներով»,- նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի տնօրեն Ա.Տերյանը:

“KAMURJ” UCO CJSC summed up the financial results of the 1st half of 2017
“KAMURJ” UCO summed up the results of the 1st half of 2017 with profit of 90.5 million AMD, the Loan portfolio made 11.3 bln AMD, the Assets - 13.1 billion AMD, and the number of customers and the number of loans increased by almost 10%.
“Summing up the semi-annual figures, we can note, that the newly adopted strategy, which is aimed at diversification of consumer and general loan products, has brought the expected result, which is evidenced by the significant increase in the number among customers.
The mentioned growth of borrowers is a very inspiring indicator that will create an opportunity for further heady growth of all financial indicators.
I am sure, that the credit organization develops in the right direction, increasing the credit portfolio by diversifying products, retaining the acceptable level of risk.
In the future we plan to continue introducing new loan products and we are confident that we will summarize the year with indicators, intending to provide further development and sustainable growth- noted Executive Director of “KAMURJ” UCO CJSC, A. Teryan.