«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն Հայաստանի սահմանամերձ համայնքների բնակչությանը կտրամադրի վարկեր զգալի ցածր սակագներով
02.09.2014
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն զգալիորեն բարելավել է Հայաստանի սահմանամերձ համայնքներում տրամադրվող վարկերի պայմանները:
Հայաստանի Տավուշի և Վայոց Ձորի մարզերի սահմանամերձ շուրջ 30 գյուղական համայնքներում ՀՀ դրամով վարկերը կտրամադրվեն առանց տրամադրման վճարների և սպասարկման վճարների գանձման, իսկ վարկերի տոկոսները կնվազեն 2-6 %-ային կետով: Բացի այդ, բնակարանային պայմանների բարելավման՝ վերանորոգման/վերակառուցման դրամային վարկերը կտրամադրվեն 16% տոկոսադրույքով՝ առանց սպասարկման և տրամադրման վճարների ու միջնորդավճարի գանձման:
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ն, հանդիսանալով սոցիալապես պատասխանատու Ընկերություն, միշտ աջակցել և աջակցում է իր հաճախորդներին, մանավանդ, երբ հարցը վերաբերում է սահմանամերձ գյուղերի բնակչությանը: Այսուհետ Տավուշի մարզի 23 և Վայոց Ձորի 4 համայքներում մենք կտրամադրենք Ընկերության բոլոր վարկատեսակները զգալի ցածր տոկոսադրույքով, իսկ տրամադրման վճարները և սպասարկման վճարները ընդհանրապես չեն գանձվի:
Մենք կոչ ենք անում նաև ՀՀ ֆինանսական համակարգի մյուս կազմակերպություններին նույնպես, հնարավորության սահմաններում, աջակցել մեր սահմանամերձ համայնքների բնակչության սոցիալական խնդիրներին և համայնքների զարգացմանը:
Վստահ եմ, Ընկերության այս քայլը դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանի սահմանամերձ համայքների բնակչության շրջանում», - նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ Խորհրդի նախագահ Արա Աղայանը:

“KAMURJ” UCO CJSC will provide loans with substantially low statutory price to the people of border communities of Armenia.
02.09.2014
“KAMURJ” UCO has considerably improved loan granting conditions for the RA border communities.
Loans in Armenian dram will be provided without disbursement charge and servicing fee as well as the interest rate will be reduced with 2-6% points for 30 border rural communities of Tavush and Vajots dzor marzes.
Mortgage loans for renovation will also be granted with 16% interest rate and free of service and commission charges.
Being socially responsible organization “KAMURJ” UCO always supports its clients, especially when the issue is related to the people from border communities.
Hereafter all loan types will be provided with considerably low interest rates and free of granting and service charge for 23 Tavush and 4 Vayots Dzor communities.
We also appeal other financial institutions if possible to assist people from border communities in their social needs and community development.
I am sure this step will have positive impact on the people from boarder communities- stated Ara Aghayan, Chairman of “KAMURJ” UCO Board.