«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն զգալիորեն բարելավել է ցրտահարությունից տուժած հաճախորդների վարկերի պայմանները
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն զգալիորեն բարելավել է 2014 թվականի Արարատի մարզի ցրտահարությունից տուժած շուրջ 100 հաճախորդների վարկերի պայմանները: Հաշվի առնելով հաճախորդների կարծիքները, իրականացվել են՝ վարկերի ժամկետների երկարաձգումներ, սպասարկման վճարների զրոյացում, վարկի տոկոսադրույքների զեղչում 13-15%-ով, ինչպես նաև մարման ժամանակացույցի փոփոխություններ:
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ն իր գործունեության շուրջ 17 տարիների ընթացքում միշտ էլ աջակցել և աջակցում է իր հաճախորդներին:
Ցրտահարությունից տուժած Արարատի մարզի Ընկերության հաճախորդների հետ հանդիպումների արդյունքում հավաքագրվել են հաճախորդների խնդրանքներն և ցանկությունները, որի հիման վրա Ընկերությունը որոշում է կայացրել աջակցել իր հաճախորդ հանդիսացող գյուղացիներին՝ նման կերպ բարելավելով վարկի պայմանները: Նմանատիպ իրավիճակ էր ձևավորվել նաև 2013 թվականին կարկտահարության հետևանքով, որի արդյունքում Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի թվով 28 համայնքների 1036 հաճախորդների համար՝ վերջիններիս խնդրանքներին համապատասխան, կատարվեցին վարկերի պայմանների անհրաժեշտ բարելավումներ նույնպես:
Նշեմ նաև, որ Ընկերությունը գարնանային աշխատանքների ժամանակ նույնպես կանգնեց գյուղացիների կողքին և իրականացրեց լրացուցիչ վարկավորում, որը հնարավորություն տվեց գյուղացիական տնտեսություններին իրականացնել գարնացանի հետ կապված աշխատանքները», - նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ Խորհրդի նախագահ Արա Աղայանը:

“KAMURJ” UCO CJSC has considerably improved loan conditions for the customers who were damaged by frostbite
03.06.2014
In 2014 “KAMURJ” UCO has considerably improved loan granting conditions for 100 customers of Ararat region suffered from frostbite. Taking into consideration the customers’ opinion and troubles some important changes such as loan term extending, canceling of service fee charge, interest rate reducing with 13-15% and repayment timetable variations have been implemented.
Within 17 year’s activity “KAMURJ” UCO has always been assisting and continues to support its clients.
In the result of numerous meetings held between the company and the customers affected by frostbite the company has made a decision to assist village-customers and improve the loan granting conditions for satisfying their needs. The same situation was occurred after hail damage in 2013 when the company in the result of the customers’ request made necessary changes in loan granting conditions for 1036 customers of 28 communities of Armavir and Aragatsotn marzes.
I would like to stress that our Company stood beside the farmers during spring works and provided additional loans which stimulated agricultural economy and spring cultivations – noted Ara Aghayan, Chairman of “KAMURJ” UCO Board.