Հոկտեմբերի 4-ին Արենի գյուղում կայացավ ամենասպասված ու սիրված միջոցառումներից մեկը՝ «Արենի Գինու Փառատոն 2025»-ը, որի Գլխավոր գործընկերը հանդիսացավ «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն։
Փառատոնը միավորեց հազարավոր այցելուների՝ այդ թվում արտերկրից, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու հայկական գինու մշակույթին և ավանդույթներին։
«ԿԱՄՈՒՐՋ»-ի մասնակցությունն այս կարևոր միջոցառմանը ևս մեկ անգամ ընդգծում է կազմակերպության աջակցությունը համայնքների զարգացմանն ու տեղական արտադրանքի խթանմանը։
««Արենի Գինու Փառատոնը» տարիներ շարունակ կարևոր հարթակ է համայնքների տնտեսական, մշակութային և զբոսաշրջային զարգացման համար։ Մենք վստահ ենք, որ նման միջոցառումները ոչ միայն պահպանում և զարգացնում են հայկական արժեքները, այլև ստեղծում են նոր հնարավորություններ համայնքների բնակիչների և ձեռնարկատերերի համար», — նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի տնօրեն Ա. Տերյանը։
Արդեն ավելի քան 27 տարի «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ն նպաստում է բնակչության սոցիալական կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը։ «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ն վստահելի գործընկեր է հազարավոր ընտանիքների, ֆերմերների և ձեռնարկատերերի համար՝ տրամադրելով հասանելի ֆինանսական ծառայություններ։

On October 4, the much-anticipated and beloved Areni Wine Festival 2025 took place in Areni village, where “KAMURJ” UCO CJSC was the General Partner of the event.
The festival gathered thousands of visitors, including international guests, who had the opportunity to discover Armenia’s wine culture and traditions.
KAMURJ’s participation in this important event once again demonstrates the company’s commitment to supporting community development and promoting local products.
“Areni Wine Festival has long been an important platform for the economic, cultural, and tourism development of communities. We believe such events not only preserve and promote Armenian values but also create new opportunities for local residents and entrepreneurs,” said A. Teryan, CEO of “KAMURJ” UCO CJSC.
For more than 27 years, “KAMURJ” UCO CJSC has contributed to social stability and economic development, serving as a reliable partner for thousands of families, farmers, and entrepreneurs through accessible financial services.