«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպության Անձնակազմի կառավարման բաժնի ղեկավար Անահիտ Մանուկյանը «Գործք ՍՊԸ»-ի կողմից կազմակերպված մրցույթի շրջանակներում ճանաչվել է հաղթող` ընտրվելով որպես Հայաստանի 2018 թվականի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման լավագույն ղեկավար:
2018 թվականի ընթացքում Անահիտ Մանուկյանը Հայաստանում գործող բազմաթիվ կազմակերպությունների աշխատակիցների հետ միասին մասնակցել է «Գործք ՍՊԸ»-ի կողմից կազմակերպված մրցույթին` Մարդկային ռեսուրսների կառավարման լավագույն մասնագետի բացահայտման նպատակով: Մրցույթի եզրափակիչ փուլը տեղի է ունեցել սույն թվականի փետրվարի 22-ին, որտեղ և հաղթելով` զբաղեցրել է 1-ին տեղը` արժանանալով Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականի Մարդկային ռեսուրսների լավագույն կառավարչի կոչմանը:
«Շնորհակալ եմ կազմակերպիչներին նշված կոչման, մրցույթի իրականացման և այս պարտավորեցնող մրցանակի համար: Վստահ եմ, որ նման մրցույթները հնարավորություն են տալիս մասնակիցներին ակամայից ունենալ մասնագիտական աճ և փորձ:
Շնորհակալ եմ «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ին, քանի որ իմ կազմակերպությունը ինձ հնարավորություն է ընձեռում կիրառել իմ ողջ գիտելիքները, ստանալ նոր գիտելիքներ և ունենալ մասնագիտական աճ, առանց որի հնարավոր չէ լինել պահանջված մասնագետ:
Կարծում եմ, որ ցանկացած ոլորտում, կարևոր չէ` պետական, թե մասնավոր, մարդկային ռեսուրսների ճիշտ կառավարումը հաջողակ բիզնեսի ամենակարևոր գրավականներից է»,- նշեց մրցույթի հաղթող՝ «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի Անձնակազմի կառավարման բաժնի ղեկավար Անահիտ Մանուկյանը:

Head of Human Resources department of “KAMURJ” UCO, Anahit Manukian, within the framework of the competition organized by “Gortsq LLC”, was chosen as the best Human Resource Manager of Armenia in 2018.
During 2018, Anahit Manukian, together with the staff of numerous organizations operating in Armenia, participated in a competition organized by "Gortsq LLC" to discover the best Human Resource Manager of the year. The final round of the competition took place on February 22, where she won the first place, deserving the title of the Best Human Resources Manager of the Republic of Armenia in 2018.
“I am very grateful to the organizers for the title, the implementation of the competition and this binding award. I am confident that such competitions give the participants an opportunity to unwillingly have professional growth and experience.
Thank you to “KAMURJ” UCO because my organization gives me the opportunity to apply all my knowledge, get new knowledge and have professional growth, without which it is not possible to be a required specialist.
I think that in any area, it’s not important whether it is a state or private organization, a proper human resources management is one of the most important guarantees in successful business”, - said the Head of Human Resources Department of “KAMURJ” UCO CJSC, Anahit Manukian.