«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունն ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս ճանաչվել է 2023 թվականի Հայաստանի լավագույն միկրոֆինանսական ծառայություններ առաջարկող Ընկերությունը` Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից:
«Մենք շատ հպարտ ենք, որ արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ ստանում ենք այս մրցանակը: «ԿԱՄՈՒՐՋ»-ն իր գործունեության շուրջ 25 տարիների ընթացքում միշտ էլ կարևորել է մրցակցային առավելությունները, և միշտ փորձել է զարգանալ և շուկայում առաջարկել մրցակցային պրոդուկտներ: Մենք շարունակելու ենք մեր աշխատանքը, որպեսզի պահպանենք մեր առաջադեմ դիրքերը Հայաստանի ֆինանսաբանկային շուկայում»,- նշեց «ԿԱՄՈւՐՋ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ի տնօրեն Ա. Տերյանը:
Global Banking & Finance Awards մրցանակները յուրաքանչյուր տարի շնորհվում են շարունակական զարգացում ապահովող, նորարար, առաջադեմ ընկերություններին՝ հաշվի առնելով նրանց ռազմավարությունը և ձեռքբերումները: Մասնագետներից բաղկացած մրցանակաբաշխության ժյուրին ուսումնասիրում է անվանակարգերի թեկնածուներին՝ ըստ հստակ սահմանված չափանիշների, և ընտրում հաղթողին։
Ամսագիրը հրապարակվում է 2010 թվականից, իսկ մրցանակները շնորհվում են 2013 թվականից` դիտարկելով աշխարհի գրեթե բոլոր մայրցամաքներում գործող ամենահայտնի և դիտարժան ֆինանսական կառույցներին:

Like the previous year this year also “KAMURJ” UCO has been recognized by the Global Banking & Finance Review magazine as the best microfinance company of 2023 in Armenia offering microfinance services.
"We are very proud to receive this award for the second year in a row. “KAMURJ” UCO, during nearly 25 years of its operation, has always emphasized the competitive advantages, meanwhile has tried to develop and offer competitive products on the market. We will continue our work in order to maintain our advanced positions on the financial and banking market of Armenia," noted Executive Director of “KAMURJ” UCO CJSC, A. Teryan.
The Global Banking & Finance Review Magazine’s Awards are presented annually to innovative, forward-thinking companies based on their strategy and achievements. An expert jury reviews category nominees according to clearly defined criteria and selects the winner.
The magazine has been published since 2010, and awards have been presented since 2013, considering the most famous and spectacular financial companies operating on almost all continents of the world.