ՀԵՇՏ ՎԱՐԿ՝ 19 րոպեում2-ով` 500,000 - 850,000 ՀՀ դրամ 3-ով` 900,000 - 1,500,000 ՀՀ դրամ միայն անձնագրով և սոցիալական քարտով Եթե Ձեզ շտապ գումար է անհրաժեշտ • սպառողական կարիքները բավարարելու համար, ապա «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն առաջարկում է Ձեզ վարկ միայն անձնագրով և սոցիալական քարտով` հետևյալ պայմաններով. Վարկի տրամադրման պայմանները
¹ Հաճախորդին կարող է տրամադրվել այս վարկատեսակներից միայն մեկը ² Եթե Հաճախորդներից 2-ն ունեն ՆՈՐՔ-ով և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ, ապա վարկի գումարը կարող է դառնալ 800,000 ՀՀ դրամ ³ Եթե Հաճախորդներից 2-ն ունեն ՆՈՐՔ-ով և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ, ապա վարկի գումարը կարող է դառնալ 1,300,000 ՀՀ դրամ ⁴ Եթե Հաճախորդն ունի ՆՈՐՔ-ով և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ, ապա վարկի գումարը կարող է դառնալ 450,000 ՀՀ դրամ ⁵ Եթե Հաճախորդներից 2-ն ունեն ՆՈՐՔ-ով և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ, ապա վարկի գումարը կարող է դառնալ 850,000 ՀՀ դրամ ⁶ Եթե Հաճախորդներից 2-ն ունեն ՆՈՐՔ-ով և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ, ապա վարկի գումարը կարող է դառնալ 1,500,000 ՀՀ դրամ ⁷ ՆՈՐՔ և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերից տեղեկատվություն ստանալու անհնարինության դեպքում (եթե հաճախորդը ուժային կառույցի աշխատակից է) վարկը կարող է տրամադրվել` հիմք ընդունելով հաճախորդի հետ կնքված պայմանագիրը, կամ պայմանագրի ժամկետի վերաբերյալ տեղեկանքը և վկայականը, կամ հաճախորդի բանկային հաշվից քաղվածքը (ընթացիկ կամ նախորդ ամսվա)
Ամսական վճարումների չափը 1. Եթե Դուք վերցրել եք 1,500,000 ՀՀ դրամ գումարի Հեշտ վարկ 3-ով 36 ամիս ժամկետով, ապա ամսական կվճարեք միջինը 63,680 ՀՀ դրամ 2. Եթե Դուք վերցրել եք 900,000 ՀՀ դրամ գումարի Հեշտ վարկ 3-ով 36 ամիս ժամկետով, ապա ամսական կվճարեք միջինը 38,210 ՀՀ դրամ 3. Եթե Դուք վերցրել եք 850,000 ՀՀ դրամ գումարի Հեշտ վարկ 2-ով 36 ամիս ժամկետով, ապա ամսական կվճարեք միջինը 36,100 ՀՀ դրամ 4. Եթե Դուք վերցրել եք 500,000 ՀՀ դրամ գումարի Հեշտ վարկ 2-ով 36 ամիս ժամկետով, ապա ամսական կվճարեք միջինը 21,230 ՀՀ դրամ
Պահանջվող փաստաթղթեր
• Անձնագիր և սոցիալական քարտ կամ նույնականացման քարտ
Պահանջներ հաճախորդի հանդեպ • Հաճախորդի գործող և մարված վարկերի ժամկետանց օրերի հանրագումարը վերջին 12 ամսվա ընթացքում չպետք է գերազանցի 60 օրը, իսկ վերջին 3 ամսվա ընթացքում՝ 10 օրը Եթե հաճախորդը չունի վարկային պատմություն կամ գրանցված աշխատող չէ
Զանգահարեք՝ Վարկի հաստատման եղանակ
• Այցելություն Հաճախորդի գործունեության/բնակության վայր չի՛ կատարվում
• Հաճախորդներից առնվազն մեկը պետք է ունենա Նորք և ԷԿԵՆԳ ՊԵԿ համակարգերով եռամսյա գրանցված աշխատավարձ⁷ (բացառությամբ` Գործող հաճախորդ վարկատեսակի) • Եթե հաճախորդը ուժային կառույցի աշխատակից է, ապա 3 ամսվա գրանցված աշխատակից լինելու պահանջը պարտադիր չէ • ՆՈՐՔ համակարգից տեղեկատվություն ստանալու անհնարինության դեպքում (եթե հաճախորդը ուժային կառույցի աշխատակից է) վարկը կարող է տրամադրվել` հիմք ընդունելով հաճախորդի հետ կնքված պայմանագիրը, կամ պայմանագրի ժամկետի վերաբերյալ տեղեկանքը և վկայականը, կամ հաճախորդի բանկային հաշվից քաղվածքը (ընթացիկ կամ նախորդ ամսվա) • Գործող Հաճախորդներին տրամադրվող վարկի առավելագույն սահմանաչափը չի՛ կարող գերազանցել իրենց կողմից մարված գումարը • Լոմբարդային վարկը կարող է չդիտարկվել որպես գործող վարկ • Մարված վարկի Հաճախորդին նոր վարկ կարող է տրամադրվել այն դեպքում, երբ վարկը մարվել է առավելագույնը նախորդ 12 ամիսների ընթացքում • «ԱՐԱԳ» վարկատեսակի շրջանակներում վարկի տրամադրման առկայության դեպքում, «ՀԵՇՏ ՎԱՐԿ` 19 րոպեում» սպառողական միկրովարկը տրամադրվում է հավելյալ ուսումնասիրությամբ` հաշվի առնելով «ԱՐԱԳ» վարկատեսակով ստացած վարկի գումարի չափը
Ենթադրենք Դուք Ձեր գործընկերների հետ հունիսի 19-ին վերցրել եք 1,500,000 ՀՀ դրամ գումարի վարկ՝ Հեշտ վարկ 3-ով, 36 ամիս ժամկետով: Մայր գումարը, ամսական սպասարկման վճարը և տոկոսագումարները Դուք կվճարեք յուրաքանչյուր ամիս՝ միջինը 63,680 ՀՀ դրամի չափով: Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը նշված օրինակում կազմում է 34.44%:
Վարկի վաղաժամկետ մարման պայմանները
Վարկի ձևակերպման վայր
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-ի մասնաճյուղերում:
Ուշադրություն. Նախքան վարկային պայմանագրի կնքումը Բանկը վարկառուին և երաշխավոր(ներ)ին (առկայության դեպքում) տրամադրում է «Սպառողական վարկերի էական պայմանների անհատական թերթիկ» փաստաթուղթը
Վարկային պատմության և վարկային սքորի էությունն ու բարելավման ուղղությունները
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` Վարկատուն ՀՀ կենտրոնական բանկի վարկային ռեգիստրին տրամադրում է տեղեկատվություն` Վարկառուի պարտավորությունների վերաբերյալ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` Հաճախորդի կողմից ներկայացված վարկային դիմումների քանակը կարող է բացասական ազդեցություն ունենալ իր վարկային ամփոփ գնահատականի վրա։ ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ` ՁԵՐ ԳՈՒՅՔԸ (տունը, մեքենան կամ այլ) ԿԱՐՈՂ Է ՕՐԵՆՔՈՎ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ԿԱՐԳՈՎ ԲՌՆԱԳԱՆՁՎԵԼ, ԵԹԵ ԴՈՒՔ ԺԱՄԱՆԱԿԻՆ ՉԿԱՏԱՐԵՔ ՁԵՐ ՏՈԿՈՍԱԳՈՒՄԱՐՆԵՐԻ ԵՎ ՎԱՐԿԻ ԳՈՒՄԱՐԻ ՄԱՐՈՒՄՆԵՐԸ: Ընկերությունը նախքան վարկային պայմանագրի կնքումը տրամադրում է Անհատական թերթիկ՝ համաձայն ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհրդի կողմից հաստատված «Բանկի և ավանդատուի, կրեդիտավորողի և սպառողի հաղորդակցման կարգը, պայմանները, ձևերը և նվազագույն պահանջները» կանոնակարգ 8/05-ի:

Easy Loan in 19 minutesJust 500,000 - 850,000 AMD for 2 persons Just 900,000 - 1,500,000 AMD for 3 persons Only with passport and social security card
Monthly payments 1.If You have taken an ‘Easy Loan for 3 persons loan’ of 1,500,000 AMD with 36 - month term, then your monthly payment will approximately be 63,680 AMD 2. If You have taken an ‘Easy Loan for 3 persons loan’ of 900,000 AMD with 36 - month term, then your monthly payment will approximately be 38,210 AMD 3. If You have taken an ‘Easy Loan for 2 persons loan’ of 850,000 AMD with 36 - month term, then your monthly payment will approximately be 36,100 AMD 4. If You have taken an ‘Easy Loan for 2 persons loan’ of 500,000 AMD with 36 - month term, then your monthly payment will approximately be 21,230 AMD
List of necessary documents • Passport or/and Identification card and Social security card
Requirements for the client • The total number of overdue days for the customer’s active and repaid loans over the past 12 months must not exceed 60 days, and over the past 3 months must not exceed 10 days. • The customer’s ACRA credit report must not contain five (5) or more “New Credit Application” records within the past one month. Multiple “New Credit Application” inquiries made on the same day shall be considered as a single inquiry, regardless of the bank, number, or type of inquiries. • In the customer’s ACRA credit report, the credit risk class of persons related to the customer must be acceptable up to and including the “monitored” class. • The customer (at least one of the borrower/co-borrowers) must have a credit history.
If the customer does not have a credit history or is not a registered employee If the customer does not have a credit history or is not a registered worker, then we suggest you apply for ‘Easy loan in 19 minutes for 2 persons’ or ‘Easy loan in 19 minutes for 3 persons and come together with a friend/ friends or a partner/partners. One of the advantages of ‘Easy loan for 2 persons’, ‘Easy loan for 3 persons’ loan type is in the fact, that one of the borrowers must have a positive credit history, as well as a registered job. The other borrowers can not generally have a credit history, as well as a registered job, but get an ‘Easy loan for 2 persons’ or ‘Easy loan for 3 persons’ loan. It is only necessary for one of the borrowers to satisfy the conditions (without presenting a reference from the workplace, only being a registered worker and with a positive credit history).
Loan approval mode
• Visiting the customer’s workplace or place of residence is not done, • For ‘Easy loan singly’, for current and repaid loan customers, having a co-borrower is not a requirement.
Other conditions • No inquiry is conducted for persons related to the customer. • At least one of the customers must have a quarterly registered salary in the EKENG SRC system (except for the Existing Customer loan product). • A current borrower under one of the Company’s loan products may qualify only as an Existing Customer for this loan product. • The maximum loan amount granted to Existing Customers may not exceed the amount previously repaid by them. • A current borrower under one of the Company’s loan products may not act as a co-borrower for this loan product. • A loan may be granted to an Existing Customer only if at least 6 months have passed since the disbursement date of the current loan and the contractual amount of the active loan exceeds AMD 500,000. • A pawnshop loan may not be considered as an active loan. • A new loan may be granted to a customer with a closed loan only if the loan was repaid within the past 12 months. • If a loan has been granted under the “ARAG” loan product, the “EASY LOAN in 19 Minutes” consumer microloan shall be granted subject to additional assessment, taking into account the amount of the loan received under the “ARAG” loan product.
ATTENTION: The Actual annual interest rate shows how much the loan will cost to you after paying the interest rate and other payments in defined deadlines and amounts. You can find the calculation order of the annual interest rate by pressing here 8/01
ATTENTION: If you do not perform your whole liabilities within the prescribed time, the information about you will be recorded in the Credit Register of the Central Bank of Armenia by the creditor. ATTENTION: The number of loan applications submitted by a Client may harm his/her credit rating. WARNING: Your assets (house, car, etc.) may be confiscated if you do not make payments of interest and credit amount within the prescribed time as well as other regulations specified in the agreement between you and the “KAMURJ” company. |